Upozorňujeme zákazníkov, že v súčasnosti doba dodania domčeka môže byť až 4 týždne.

Príplatkové možnosti

Takmer všetky parametre domčeka sú variabilné a je možné ich prispôsobiť vašim potrebám. Na karte domčeka v e-shope máte možnosť zvoliť jednotlivé príplatkové možnosti materiálov, dopravy i montáže. Veľa klientov riešime individuálne podľa ich vlastných požiadaviek.

Hrúbka dosiek. K dispozícii sú hrúbky dosiek 16/19/24 mm. Hrúbka 16 mm je vhodnejšia na menšie domčeky. V každom prípade aj tu platí „čím hrubší materiál, tým dlhšia životnosť domčeka“. Vyššia hrúbka dosiek prispieva k väčšej pevnosti domčeka ako celku.

Pri voľbe hrúbky stien 16 mm budú strešné panely z dosiek o hrúbke 16 mm.
Pri voľbe hrúbky stien 19 alebo 24 mm budú strešné panely z dosiek o hrúbke 19 mm.

Nátery – impregnácia a lazúra. Podstatne predlžujú životnosť domčeka, jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu a spomaľujú starnutie dreva. Pri výrobe má domček prírodnú farbu smrekového dreva bez povrchovej úpravy a je pripravený na aplikáciu náterov. Môžete využiť dodanie domčeka od nás už s aplikovanou impregnáciou a/alebo lazúrou.

  • Impregnácia je bezfarebnou náterovou úpravou dreva proti škodcom, plesniam a hubám. Stačí jedna vrstva náteru podľa pokynov výrobcu.
  • Lazúra bráni prenikaniu vody do dreva a spomaľuje degradovanie dreva pod vplyvom poveternostných zmien. Jedná sa o tenkovrstvú olejovú lazúru na drevo do exteriéru. 

Strešná krytina. Na výber sú možnosti: Asfaltový papier x Asfaltový šindeľ (červený alebo čierny).

Výška steny 2 m. Zodpovedá výške stien (panelov) 200 cm, čo ocenia najmä vyšší ľudia. Najnižší vnútorný bod domčeka v jeho interiéri je teda vo výške 2 m (oproti štandardne ponúkanej výške stien 180 cm). Vstupné dvere je možné tiež vyrobiť s výškou 2 m, tak ako panely stien. Prípadne je pomerne častá kombinácia 180 cm dverí a 200 cm výšky stien. Z výrobného hľadiska sa jedná o navýšenie materiálu pre výrobu, z tohto hľadiska je zvýšenie stien na 200 cm príplatková položka v doplnkov u väčšiny domčekov.

Vnútorná priečka/priečky. Jedná sa o vnútorné predelenie domčeka na „miestnosti“. Rozvrhnutie priečok je najlepšie prebrať pri plánovaní Vášho budúceho domčeka a teda aj nacenenie priečok je riešené individuálne. 

  • Jednoduché predelenie domčeka predpokladá samostatné vstupy, t.j. samostatné vonkajšie dvere.
  • Inou možnosťou (najmä pri väčších domčekoch) je rozdelenie interiéru na viaceré miestnosti avšak s jednými vstupnými dverami do domčeka. Dvere do miestností sú tak priamo na vnútorných priečkach (stenách).

Rozšírenie terasy – veľkosť terasy vieme jednoducho upraviť a prispôsobiť vašim potrebám. Je možné pripraviť domček s väčšou podlahou, napr. predĺžiť terasu o 1 meter alebo o 10 metrov. Vyberte si z ponuky príplatkov alebo napíšte svoju požiadavku do Poznámky.

Zosilnený rám podlahy. Oproti základnému profilu hranolov má zosilnený rám podlahy za príplatok väčší profil  hranolov 5 × 10 cm.

Podlaha pod domček. V prípade, že sa jedná o domček, ktorý vo svojej základnej cene neobsahuje podlahu, je možné ju priobjednať ako príplatkovú položku. Rovnako je možné dodať domček bez podlahy – túto požiadavku nám napíšte do Poznámky (pri objednávke v Košíku) a cena podlahy následne odpočítame z ceny domčeka. Domček bez podlahy stojí na svojom obvodovom ráme priamo na podklade. Odporúčame domček ukotviť k podkladu.

Okno. Umiestnenie okna je možné zmeniť, odstrániť, prípadne pridať okná naviac. Bočné panely (steny) sú vzájomne zameniteľné a panel s oknom sa dá umiestniť na ľubovoľné miesto. Ak chcete domček bez okna, alebo bez okienok na dverách, napíšte túto požiadavku do Poznámky.

  • Okno – výklopné. 
  • Okno – výplň. 
  • Okno – naviac.

Dvere. Štandardné dvojkrídlové dvere (125 x 180 cm) je možné vyrobiť širšie alebo vyššie. Alebo naopak, dvere je možné vyrobiť užšie ako štandardné jednokrídlové (80 x 180 cm). Požadovanú šírku dverí nám napíšte do Poznámky. Majte na mysli, že kvôli praktickým dôvodom má byť šírka dverí minimálne 80 cm. 

Kľučka + FAB zámok. FAB + kľučka s inštaláciou.

Betónové dlaždice pod domček. Jedná sa o betónové štvorce minimálne 20 × 20 cm a hrúbkou najčastejšie 5 cm. Betónová dlažba sa ukladá pod rám podlahy, rozložená podľa schémy podlahového roštu domčeka, osadená do roviny. Ich účel je jednak v možnosti nimi vyrovnať nerovnosti terénu, jednak zvýšiť umiestnenie domčeka nad terén, čím sa minimalizuje styk vody s drevom na domčeku a zabezpečuje sa jeho vetranie. Množstvo dlažby potrebnej na podloženie rámu závisí od veľkosti a schémy rámu daného domčeka. K jednotlivým domčekom nájdete potrebné množstvo a cenu za dlažbu v príplatkových doplnkoch.