Príplatkové možnosti

Takmer všetky parametre domčeka sú variabilné a je možné ich prispôsobiť vašim potrebám. Na karte domčeka v e-shope máte možnosť zvoliť jednotlivé príplatkové možnosti materiálov, dopravy i montáže. Veľa klientov riešime individuálne podľa ich vlastných požiadaviek.

Hrúbka dosiek. K dispozícii sú hrúbky dosiek 15/18/25 mm. Hrúbka 15 mm je vhodnejšia na menšie domčeky. V každom prípade aj tu platí „čím hrubší materiál, tým dlhšia životnosť domčeka“. Vyššia hrúbka dosiek prispieva k väčšej pevnosti domčeka ako celku.

Nátery – impregnácia a lazúra. Podstatne predlžujú životnosť domčeka, jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu a spomaľujú starnutie dreva. Pri výrobe má domček prírodnú farbu smrekového dreva bez povrchovej úpravy a je pripravený na aplikáciu náterov. Môžete využiť dodanie domčeka od nás už s aplikovanou impregnáciou a/alebo lazúrou.

  • Impregnácia je bezfarebnou náterovou úpravou dreva proti škodcom, plesniam a hubám. Stačí jedna vrstva náteru podľa pokynov výrobcu.
  • Lazúra bráni prenikaniu vody do dreva a spomaľuje degradovanie dreva pod vplyvom poveternostných zmien. Jedná sa o tenkovrstvú olejovú lazúru na drevo do exteriéru. 

Strešná krytina. Na výber sú možnosti: Asfaltový papier x Asfaltový šindeľ (červený alebo čierny).

Výška steny 2 m. Zodpovedá výške stien (panelov) 200 cm, čo ocenia najmä vyšší ľudia. Najnižší vnútorný bod domčeka v jeho interiéri je teda vo výške 2 m (oproti štandardne ponúkanej výške stien 180 cm). Vstupné dvere je možné tiež vyrobiť s výškou 2 m, tak ako panely stien. Prípadne je pomerne častá kombinácia 180 cm dverí a 200 cm výšky stien. Z výrobného hľadiska sa jedná o navýšenie materiálu pre výrobu, z tohto hľadiska je zvýšenie stien na 200 cm príplatková položka v doplnkov u väčšiny domčekov.

Vnútorná priečka/priečky. Jedná sa o vnútorné predelenie domčeka na „miestnosti“. Rozvrhnutie priečok je najlepšie prebrať pri plánovaní Vášho budúceho domčeka a teda aj nacenenie priečok je riešené individuálne. 

  • Jednoduché predelenie domčeka predpokladá samostatné vstupy, t.j. samostatné vonkajšie dvere.
  • Inou možnosťou (najmä pri väčších domčekoch) je rozdelenie interiéru na viaceré miestnosti avšak s jednými vstupnými dverami do domčeka. Dvere do miestností sú tak priamo na vnútorných priečkach (stenách).

Rozšírenie terasy – veľkosť terasy vieme jednoducho upraviť a prispôsobiť vašim potrebám. Je možné pripraviť domček s väčšou podlahou, napr. predĺžiť terasu o 1 meter alebo o 10 metrov. Vyberte si z ponuky príplatkov alebo napíšte svoju požiadavku do Poznámky.

Zosilnený rám podlahy. Oproti základnému profilu hranolov má zosilnený rám podlahy za príplatok väčší profil  hranolov 5 × 10 cm.

Podlaha pod domček. V prípade, že sa jedná o domček, ktorý vo svojej základnej cene neobsahuje podlahu, je možné ju priobjednať ako príplatkovú položku. Rovnako je možné dodať domček bez podlahy – túto požiadavku nám napíšte do Poznámky (pri objednávke v Košíku) a cena podlahy následne odpočítame z ceny domčeka. Domček bez podlahy stojí na svojom obvodovom ráme priamo na podklade. Odporúčame domček ukotviť k podkladu.

Okno. Umiestnenie okna je možné zmeniť, odstrániť, prípadne pridať okná naviac. Bočné panely (steny) sú vzájomne zameniteľné a panel s oknom sa dá umiestniť na ľubovoľné miesto. Ak chcete domček bez okna, alebo bez okienok na dverách, napíšte túto požiadavku do Poznámky a cena okna bude odpočítaná z ceny domčeka.

  • Okno – výklopné. 
  • Okno – výplň. 
  • Okno – naviac.

Dvere. Štandardné dvojkrídlové dvere je možné vyrobiť širšie alebo vyššie. Alebo naopak, dvere je možné vyrobiť užšie, ako jednokrídlové. Požadovanú šírku dverí nám napíšte do Poznámky, majte na mysli, že kvôli praktickým dôvodom má byť šírka dverí minimálne 90 cm. 

Kľučka + FAB zámok. FAB + kľučka s inštaláciou.

Betónové dlaždice pod domček. Jedná sa o betónové štvorce minimálne 20 × 20 cm a hrúbkou najčastejšie 5 cm. Betónová dlažba sa ukladá pod rám podlahy, rozložená podľa schémy podlahového roštu domčeka, osadená do roviny. Ich účel je jednak v možnosti nimi vyrovnať nerovnosti terénu, jednak zvýšiť umiestnenie domčeka nad terén, čím sa minimalizuje styk vody s drevom na domčeku a zabezpečuje sa jeho vetranie. Množstvo dlažby potrebnej na podloženie rámu závisí od veľkosti a schémy rámu daného domčeka. K jednotlivým domčekom nájdete potrebné množstvo a cenu za dlažbu v príplatkových doplnkoch.